Dnevni arhiv: 26. 2. 2020

Zima in pust pri Pikapolonicah

“Zima, zima bela…”…ampak zima nikakor ni hotela pobeliti naše pokrajine. Kljub temu pa je bila mrzla, zato smo si izdelali zimska oblačila. Preizkusili smo se v prepletanju volne in si izdelali pisane rokavice. Naše prstke smo razgibali z izdelovanje kroglic iz krep papirja in nastale so tople kape. Ker pa imamo radi pisano, smo jih pobarvali z voščenkami vseh barv.

Večkrat so nas na naši terasi obiskali ptički, zato smo se odločili, da jim na teraso damo čisto pravo leseno krmilnico. Pobarvali smo jo z pisanimi barvami, da bi jo hitro opazili. Seveda pa smo vanjo nasuli semena sončnic, pšenico, koruzni zdrob… Ptičje hiške pa smo izdelovali tudi iz tulcev. Iz papirja smo izdelali tudi ptičke in z njimi okrasili našo igralnico.

Preko fotografij smo spoznali različne vrste ptic. Najbolj so nam bile všeč sove, zato smo si jih tudi sami izdelali. Da so nastale sovice, smo lepili, risali, izrezovali. Ponosno smo jih dali na naš hodnik.

Obiskala nas je tudi medicinska sestra Mojca, ki ima za nas vedno nekaj zanimivega. Tokrat nam je pokazala pribor, ki ga pri svojem delu uporablja zobozdravnik. Z njeno pomočjo smo si tudi umili zobe.

Na šolskem dvorišču smo si ogledali mobilno policijsko postajo.

V norčavem pustnem času smo se spremenili v like iz risank in pravljic. Izdelovali smo si različne maske in dobili smo prav poseben obisk- obiskal nas je čisto pravi korant.

Toliko vsega smo počeli. Zato je najbolje, da si delček tega ogledate na fotografijah

Mrzli januar in norčav pustni februar

Tudi meseca januar in februar sta bila za Malčke palčke delavna, zanimiva, raziskovalna, ustvarjalna,…

Takoj po vrnitvi z božično- novoletnih počitnic smo medse sprejeli novinca Taja, ki se je lepo vključil v našo skupino in otroci so ga lepo sprejeli. Tako se je naša skupina napolnila do zadnjega kotička.

V januarju nas je obiskala teta Mojca- zobna asistentka, ki nas je s pravljico popeljala v svet zdravih zobkov. Otroci so ji tudi z veseljem pokazali svoje zobke. Pogledala je ali si jih vsak dan umivajo in koliko jih sploh že imajo v ustih. Za nagrado so dobili štampiljko in pobarvanko.

Veliko smo prepevali, predvsem zimske pesmice in upali, da bomo priklicali kaj snega. Ob tem smo ploskali, tleskali s prsti, topotali z nogami,…nekajkrat smo si prinesli male instrumente in muzicirali- ter tako spoznavali zvoke glasbil. Izdelali smo tudi majhne pingvine za dekoracijo na garderobnih omaricah, ki lahko kasneje doma služijo kot lonček za barvice. Najraje pa smo bili v naši veliki telovadnici. Tam smo si postavili mali poligon, na katerem so otroci razvijali motorične spretnosti, lovili ravnotežje,… Uzivali so na malem toboganu in pri plazenju v tunelu, guganju na veliki blazini za guganje, skakali in kotalili so se na velikih žogah- skokah, igrali z barvnimi obroči,….. Zmagovalci pa so bili tricikli, skiroji, poganjalci- tukaj pa so uzivali do onemoglosti- zelo dobro jim je šlo,….otroci so urili različne spretnosti- od ravnotežja do poganjanja kolesa z lastno aktivnostjo. V igralnici smo z barvnimi kockami in različnimi barvnimi gradniki spoznavali osnovne barve in jih razvrščali, poimenovali. Postavljali smo visoke stolpce in gradili hiše, mostove,… Veliko smo risali in barvali pobarvanke- tako so se otroci urili v pravilni drži barvice, uporabi barv, vztrajnosti pri delu in podobno. Zelo radi smo gledali slikanice in knjigice, revije, igrali smo se različne namizne igre in tako razvijali fino motoriko, vztrajnost, natančnost,….

Februarja nas je obiskla tudi naša lutkovna skupina iz Maribora, ki nam je zaigrala tretjo predstavo. Začeli smo se pripravljati na pust in našo pustno povorko. Za starše in otroke smo pripravili pustno delavnico ter sodelovali na pustni povorki v Cirkulanah. V teh pustnih dneh naj je obiskal tudi čisto pravi korant. Imeli pa smo še pustno zabavo v maskah. Medse smo sprejeli še novinko Sofijo in se tako posloviti od prijateljice Arine, ki je kot najstarejša v skupini prestopila v skupino Škrati, kjer se odlično znajde.

Ob koncu meseca februarja pa smo si, utrujeni od vseh pustnih norčij, privoščili zaslužene POČITNICE.

“Tralala, tralala…je vesela maškara”

V pustnem času so v našem vrtcu skozi različne aktivnosti potekale pustne dejavnosti: izdelovanje pustnih mask in dekoracije ter prepevanje pustnih pesmic. Ker je letos pustni torek bil v času počitnic, so nas različne maškare obiskale v petek 21.2.. Otroci so kar ostali doma, v vrtec pa so prišle pustne šeme: miške, koranti, vojaki, spidermani, muce, gasilci … In veste kaj? Tudi vzgojiteljev ni bilo. V igralnicah in po hodniku vrtca so se sprehajali indijanci, telebajski, buče, klovni.., ki so skupaj s pisano druščino maškar poskrbeli, da se je igrivo ter razigrano vzdušje širilo od vrat do vrat.

Kot vsako leto pa smo sodelovali na zdaj že tradicionalnih povorkah v Zavrču in Cirkulanah. V Zavrču so sodelovali naši prijatelji iz najstarejše skupine in vrtca Zavrč, v Cirkulanah pa otroci iz obeh vrtcev s svojimi starši. Letos smo se predstavili s skupinsko masko PAJKOVA MREŽA, za katero smo si  kostume izdelali sami, na pustni delavnici.

Največje presenečenje pa je bil obisk pravega koranta. Vzgojiteljica Maruša nam je povedala vse o korantu, nam pokazala vse kar pravi korant potrebuje in naš pogumni Žan si je nadel korantijo. Skupaj sta nam z zvoki zvoncev pričarala pravo pustno vzdušje. Priznamo…nekatere je bilo malo strah, ampak res čisto malo.

Prepustite se vzdušju pusta, širokousta in si oglejte delček pustnega rajanja.