Slovenski kulturni praznik

V četrtek, 6.2.2020, smo skupina Pikapolonice obiskali šolsko knjižnico v Cirkulanah. Za obisk smo se odločili zaradi tematike tega tedna – slovenskega pisatelja  Franceta Prešerna. V skupini smo cel teden govorili o našem največjem pesniku, prebirali smo pravljice, poslušali Zdravljico, barvali slovenske nageljne. Izdelali smo si bralna kazala sovice, ki so znak modrosti, učenosti. zato smo pred pomembnim slovenskim praznikom obiskali še knjižnico. Bilo je zelo zanimivo. Videli smo police polne knjig, stene so bile polepljene s plakati iz šolskih proslav in pa tudi s plakati o gospodu Prešernu. Z zanimanjem smo si jih ogledali in prisluhnili knjižničarki, ki nam je pripovedovala o njem. Nato nas je povabila na preprogo, kjer smo se udobno namestili in poslušali pesmi, deklamacije, ki nam jih je prebirala. Sledila je pravljica, ki smo jo lahko poslušali kar leže. To je bilo zabavno! Na koncu smo si ogledali še različne otroške pravljice in se s polno glavo novih informacij odpravili nazaj v vrtec.

no images were found

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)

Komentiraj

Uvrščeno v Metulji, Skupine

Komentiranje je onemogočeno.