Dnevni arhiv: 31. 3. 2020

Projekt “PASAVČEK”

Osnovni namen projekta “Pasavček” je spodbujati pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo. Že več let se aktivno vključujemo v projekt in tudi letos je bilo tako. V projektu so sodelovali otroci skupin “Pikapolonice” in “Sončki”.  Preko slikanic, pravljic in video posnetkov smo se seznanjali z varnim vedenjem v prometu, spoznali semafor, prehod za pešce in prometne znake. Ustvarjali smo  z odpadnim materialom in likovno ustvarjali na temo promet, spoznali smo žival pasavca, se naučili njegovo pesmico.

K sodelovanju smo povabili tudi policista g.Ovčarja, ki z nami redno sodeluje. Otrokom je namenil nekaj besed o pomenu uporabe varnostnega pasu pri vožnji z avtomobilom. Na praktičnem primeru jim je prikazal kako se pravilno pripeti v varnostnem sedežu. Otrokom je najbolj ostalo v spominu dejstvo, da šele takrat, ko pri zapenjanju zaslišimo klik, smo pravilno zapeti (klik- vez z življenjem). Otroci so se se urili v zapenjanju varnostnih pasov v otroških avtosedežih. Ogledali so si tudi DVD, z naslovom Zelena luč.

Otroke bomo še naprej spodbujali k uporabi varnostnega pasu in ustreznem vedenju v prometu. Pasavček pa nas bo spremljal na vsakem koraku.

“RED JE VEDNO PAS PRIPET”