Na obisku pri “Gosenicah”

V mesecu septembru smo se v skupini Gosenice navajali na novo igralnico, nove vzgojiteljice in novinko, ki je v naši skupini. Najprej smo se seznanjali s pravili v igralnici in hodniku vrtca. Uvajali novinko in seznanjali otroke na čistočo rok, navajanje na sprehode z in brez bibe in tako dalje. V skupini smo spoznavali pravljico Zelo lačna gosenica, kjer smo jo likovno poustvarjali, tudi prepevali smo pesmico Gosenica. Veliko smo preko igre spoznavali naravo, jesenski čas, ki je zelo bogat na zunaj. Vsakodnevni sprehodi v naravi, so nas popeljali tudi do vinske trte. Tako smo si ogledali, poskusili belo in črno grozdje, ga stiskali, ga izdelali iz škatlic od jajc ter si okrasili omaro. Ogledali in poslušali smo tudi klopotec, ga glasovno in z lastnim telesom oponašali. Izvedli smo tudi teden mobilnosti, ko so otroci prihajali v vrtec peš, ne da bi jih starši nosili. Bili so prav zanimivi, kako so otroci s pogumom povedali, danes sem hodil z nogicami. Tako so nastali naši sivi zajčki ponovno beli, saj so otroci vsakodnevno nalepili belo puhasto pikico nanj. Veliko smo tudi eksperimentirali, saj smo spoznavali barve, mešanje barv in si izdelali pravo mavrico. V tednu otroka smo se posvečali novostim v naravi in vsak dan uživali. Raziskovali smo gozd, njivo, izdelovali smo sončnico, spoznavali koruzo, se zabavali na parkirišču pred vrtcem in si naredili pravo čutno pot v avli vrtca. Ker pa je meseca oktobra mesec požarne varnosti smo tudi spoznavali gasilce, gasilsko vozilo, kaj delajo gasilci si likovno predstavili in ogledali tudi risanko o gasilcih. O vsem tem in kako znamo premagovati razne ovire si lahko ogledate na spodnjih fotografijah, ki so nastale v skupini Gosenice.