Dnevni arhiv: 5. 3. 2021

Pri gosenicah

Po vrnitvi v vrtec, so se otroci zelo razveselili drug drugega. Čas, ki so ga preživeli doma je vidno »oznanjal« medsebojno pogrešanje prijateljev. Ob vrnitvi nazaj v vrtec in našo skupino, smo najprej odprli darila, ki so nas vneto in nestrpno že ves čas čakala v vrtcu. Le kaj nam je Božiček letos podaril? Z velikim veseljem smo trgali darilni papir in se razveselili novih igrač. Seveda smo se najprej pogovorili o pravilih igre, ki so se v času epidemije žal morala malce spremeniti.

Vsakodnevno smo posegali po novih gradnikih, se igrali sproščeno in umirjeno. Ker smo ob ponovni vrnitvi med vrtčevske stene še zmeraj »objemali« zimska hladna jutra, smo seveda veliko časa namenili tudi zimskemu raziskovanju in uživanju v naravi. Zelo smo uživali na snegu- veliko je bilo sankanja (»lopatanja«), kepanja, izdelovali smo angelčke in seveda nismo pozabili na velikega »Snežnoska«, ki nas je dnevno opazoval skozi okna naše igralnice. Seveda smo naredili tudi najbolj majhne snežake – pri čemer smo enega položili v skrinjo, drugega v hladilnik in spet tretjega na okensko polico naše igralnice. Z velikim veseljem so ugibali kaj se bo zgodilo z našimi snežnimi prijatelji in navdušenje ob raziskovanju je bilo neizmerno.

Seveda smo poskrbeli tudi za zimsko dekoracijo – izdelali smo snežinke, igluje, pingvinjo družino, ipd. Radi smo se družili ob glasbi in velikokrat zaplesali.  Razgibavali smo se z baloni, žogami, na stolih, v avli vrtca, se vozili s tricikli na terasi vrtca.

Kaj kmalu nas je obiskal tudi »fašenk«, kjer smo si pričarali prave male pustne norčije. Spremenili smo se v skupino klovnov, zapeli fašenske pesmice našim prijateljem,  spoznali kurentijo ter jo seveda tudi stilsko preizkusili.

Na sam pustni torek smo si v igralnici priredili pravo pustno rajanje. Obiskala nas je tudi gospa ravnateljica, se z nami malce posladkala in zaplesala.

Korant je zimo odgnal, pust se je končal in mi smo začeli s pripravami na dolge sprehode. V naravi smo že opazili prve spomladanske rožice. Tako smo se učili prepevati »Mali zvonček«, si ga v igralnici izdelali ter z njim okrasili naš hodnik. Seveda bomo ustvarjalni še naprej, a o tem, boste izvedeli prihodnjič.

Bube ponovno skupaj

Za 26. januar bi lahko rekli, da je bil najsrečnejši dan za otroke, vzgojitelje in verjetno tudi za starše. Igralnica se je ponovno napolnila z otroškim smehom in pozitivno energijo, ki so jo otroci oddajali ob ponovnem snidenju s prijatelji in vzgojitelji.

Naj vam povemo, da so nas vse do vrnitve v vrtec v igralnici čakala darila, ki nam jih pustil Božiček že v mesecu decembru. Z velikim zanimanjem smo jih odprli in ugotovili, da nas je Božiček presenetil oziroma nagradil z novimi igračami. Zelo se radi igramo z njimi in se seveda zahvaljujemo za takšno presenečenje. V tem kratkem obdobju našega druženja,  smo počeli veliko stvari.  Ker nas je vreme nagradilo s snegom, smo ga seveda izkoristili za rajanje na snegu. To je bilo zabavno.

Ob vrnitvi v vrtec smo najprej praznovali slovenski kulturni dan – zapeli smo slovensko himno ter si izdelali slovenske zastave. Ste jih mar videli na našem hodniku?  Kmalu za tem pa že rajali pustnih maskah. Naučili smo se pesmici o pustu, prebrali zanimivo zgodbico ter si izdelali lepe kurante. Veliko smo se pogovarjali tudi o zimskih športih – le te smo si ogledali na posnetkih. Najbolj so nam bili všeč umetnostni drsalci, zato smo si tudi mi izdelali svoje drsalke. Ob vsem tem pa nikakor nismo pozabili na živali pozimi. Prebrali smo zgodbico o mucku Mustiju in mu pomagali v mrzlih zimskih dneh. Veliko smo tudi šteli. Šteli smo snežinke, ki so nam kar nekaj časa krasile mize, pri tem pa z različnimi navodili in pravili urili strpnost, poslušnost in vztrajnost. Sedaj smo naše »znake« na mizah že preuredili – snežinke so se stopile in poslovile, mi pa poskrbeli za zamenjavo, kjer se nam sedaj dnevno nasmihajo prelepe cvetlice, znanilke pomladi. Ob pogovoru, raziskovanju in ogledu le teh smo se naučili tudi veliko spomladanskih pesmic.

V zadnjih dneh nas je obiskalo zelo toplo sonce – sploh se mu ne moremo upreti, zato se dnevno podamo na krajši ali daljši raziskovalni pohod, kjer z velikim veseljem opazujemo spremembe v naravi in poskrbimo za svoja zdrava telesa.

V mesecu marcu pa nikakor ne moremo mimo naših mamic. Ne samo mamic! Mimo naših družin, naših atijev, bratcev, sestric, babic, dedkov, skratka vseh, ki jih imamo ob sebi in jih imamo zelo radi. Kaj točno bomo o njih povedali, izdelovali,..naj ostane zaenkrat še skrivnost. Ob našem naslednjem pisanju, vam zagotovo izdamo. Sedaj pa kar, pogumno zakorakajte med našo galerijo slik, kjer vas velike »bube« iz srca pozdravljamo.

Ponovno v vrtcu

Pa smo dočakali »ta dan«, ko smo se ponovno lahko vrnili v vrtec, in z nami tudi trije pogumni novinci (Julijan, Miha, Sia).

Začetek je bil sprva težak, za vse –  tako za vzgojiteljici kot tudi otroke.  Čeprav smo se veselili, da se ponovno srečamo, smo ob upoštevanju vseh priporočil in navodil NIJZ- ja, pa vendarle pogumno zakorakali v naš vrtčevski vsakdan, kjer verjamemo, da bo iz dneva v dan tudi lažje.

Da je bil ta prehod čim lažji, smo si naredili prijetno vzdušje – veliko smo prepevali, plesali, poslušali glasbo in se seveda igrali.

Največ časa smo preživeli v igralnici, nekaj lepih sončnih dopoldnevov smo preživeli tudi na naši terasi, in ne boste verjeli – tudi na sprehod nam je že uspelo oditi. Dan je bil čudovit in mi smo ga z veseljem izkoristili za raziskovanje v naravi.

Po dobrem mesecu v vrtcu smo vsi že bolj samozavestni in s strumnim korakom prihajamo v našo igralnico. Prvi znanilci pomladi in bolj prijaznejše temperature so nas že razveselile. Žal pa je na prehodu tega letnega časa prisotno tudi veliko viroz, a vsekakor verjamemo, da bomo tudi to premagali, če se bomo seveda dosledno držali vseh ukrepov in priporočil.

Naj bo pomlad čudovita, mi pa se »beremo« prihodnjič.