Pomlad pri Gosenicah

Meseca marca smo gosenice spoznavale prve spomladanske cvetlice. Na sprehodu smo si jih ogledovali, se o njih pogovorili in seveda tudi se naučili tudi kakšno deklamacijo in pesmico. Ob bližajočem prazniku – materinski dan –  smo se odločili, da naše mamice presenetimo z lepim šopkom cvetlic. Po svojih željah, so si otroci izdelali šopke ter jih prilepili na vazico, ki so jo predhodno okrasili. Naučili smo se dramatizacijo »Trije metulji«, s katero smo se predstavili ob materinskem dnevu.

V mesecu aprilu smo veliko likovno ustvarjali in si obenem v naši igralnici in na hodniku pričarali pravi domišljijski gozd. Spoznavali smo gozdne živali in se urili z različnimi materiali. Tudi aprilsko vreme je bilo več kot odlično, zato smo se radovedno odpravili v raziskovanje okolice, kjer je bilo zelo zabavno, ustvarjalno, hkrati pa smo spoznavali in se seznanili s projektom »Pasavček«. Pobližje smo si ogledali prometne znake, se pogovorili o varni vožnji v avtomobilu ter se seznanili z deklamacijo »Kaj je red: Red je vedno pas pripet!«

Vabljeni k ogledu naših utrinkov…

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)