Obvestilo_ sprememba odloka o izjemah od karantene na domu

Spoštovani starši.

Z jutrišnjim dnem, 19.1.2022, se v skladu z Odlokom o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 spreminja režim napotitev v karanteno in sicer na naslednji način:

* če se v oddelku pojavi okužba pri posamezniku, gre ta posameznik v karanteno,

* skladno z Navodili se staršem priporoča, da v primeru, ko je v oddelku vrtca potrjen primer okužbe s SARS CoV-2, pa otroci niso napoteni v karanteno na domu, otroke doma testirate vsak dan v obdobju potencialne karantene,

* če v obdobju 14-ih dni preseže število okuženih v oddelku 30%, se napoti v karanteno celotni oddelek.

Inšpektorat RS za šolstvo je opozoril, da se v zadnjem času povečuje število primerov, ko starši vstopajo v vrtec brez nošenja zaščitnih mask. Ta obveza še vedno velja, zato vas prosim, da jo dosledno upoštevate in zaščitno masko uporabljate ob zadrževanju v prostorih vrtca oziroma pri gibanju na zunanjih površinah, če ni mogoče zagotoviti medsebojne razdalje 1,5 m.

S skupnimi močmi nam bo uspelo premagati ta virus.

Zahvaljujem se vam za pomoč.

Pomočnica ravnateljice za vrtec

Dušanka Kokot