Dnevni arhiv: 25. 4. 2022

“METULJI POLETELI” NA VESELE DOGODIVŠČINE NA KOROŠKO

Kako dolgo smo čakali dan, ko smo se prijatelji iz skupine Metulji skupaj z vzgojiteljicami odpravili na povsem novo in drugačno dogodivščino. Kot veliki junaki smo se sami brez staršev odpravili na tridnevni izlet oziroma v šolo v naravi v Libeliče na Koroškem.

V sredo zjutraj smo prišli v vrtec z veliko prtljage in polni pričakovanj. Pojedli smo zajtrk in se že začeli pripravljati na odhod. Avtobus nas je pričakal pred vrtcem. Hitro smo se obuli, pograbili vso prtljago in se začeli vkrcavati na avtobus. Kakšno veselje je bilo to! Pot na Koroško je bila zelo zabavna. Seveda smo težko pričakovali trenutek, ko smo se lahko ustavili in pojedli svoje slastne prigrizke. Sledil je prihod v Libeliče. Hitro smo se razpakirali, oblekli postelje in že smo bili pripravljeni na začetek aktivnosti. Kaj vse smo počeli? Učitelji v ČŠOD Ajda so za nas pripravili zanimive dejavnosti. Prvi dan smo se preizkusili kot plezalci na visoki plezalni steni, streljali smo tudi z lokom in puščicami. Imeli smo tudi nekaj prostega časa, ki smo ga izkoristili za igro na igrišču. Po večerji smo se odpravili še na sprehod ampak smo bili tako zelo utrujeni, da smo se kar hitro vrnili v svoje sobe. Sledilo je zabavno tuširanje in priprave na spanje. V Libeličah pravijo, da se potika okrog škrat Mirko. Ponoči rad ponagaja in otroke v postelji malo požgečka tako, da se zjutraj zbudijo v postelji obrnjeni okrog. No, to noč je ponagajal malo vzgojiteljicam, saj so spale malo v eni in malo v drugi postelji. Prvo noč smo pogumno prespali in se pogumno podali drugemu dnevu naproti. Na ta dan smo si zakurili ogenj in si spekli slastne hrenovke, škratu Mirku v gozdu naredili prelepe hiške, se igrali zabavne plesne in športne igre na koncu pa se preizkusili še kot zdravniki in pomagali prijateljem s prvo pomočjo. Ker je bila pred nami zadnja noč, smo si priredili veliko zabavo v pižamah. Glasno smo prepevali in se zavrteli v ritmih divje glasbe. Utrujenost nas je hitro premagala in že smo se odpravili spat. Kakšna je bila druga noč? Tako mirna in prijetna, da smo si vsi skupaj zjutraj zaploskali ter si nadeli naziv največjih junakov! Začeli smo tudi razmišljati o tem, da bi še kakšen dan podaljšali naše bivanje v domu Ajda a kaj, ko nas starši že nestrpno pričakujejo. Nismo jih mogli pustiti na cedilu. V petek nas je čakala še ena prav prijetna naloga. Ob dnevu Zemlje smo imeli čast posaditi drevo rumenega drena. Skupaj z OŠ Škofja Loka smo pripravili tudi krajši kulturni program. Čist na koncu našega druženja z učitelji doma Ajda smo odtisnili še naše roke na platno. Nastal je lep spomin na obeležitev obletnice ČŠOD Ajda ter naše pustolovščine pri njih. In potem? Prišel je čas, ko smo se odpravili na avtobus in se podali na pot proti domu. Seveda tudi na poti domov ni smel manjkati postanek s fino malico in posladkom. Prihod v Cirkulane pa je seveda bil najleši del našega potovanja saj smo po treh dneh ponovno videli naše starše in se lahko stisnili k njim. Ampak veste kaj, če bi se še lahko enkrat podali na takšno dogodivščino bi se je z veseljem udeležili kajti mi smo »metulji«, najbolj pogumni otroci daleč naokrog!

DINO IN ČAROBNI TONI

V ponedeljek 28.3. 2022 smo si otroci v vrtcu Cirkulane ogledali čudovito predstavo. Mi smo bili zelo navdušeni vi pa si lahko preberete o čem predstava govori in si ogledate zelo zgovorne fotografije.

Škrat Toni, prekaljeni glasbenik, si vse svoje škratje življenje želi priložnosti na Uradu za zvezde. In danes je njegov trenutek. Stoji pred vrati Urada za zvezde, ko zasliši glasno in nenavadno trkanje. Na vse svoje presenečenje ugotovi, da za njim v vrsti za zvezde stoji dinozaver mladiček. Uboga živalca se ne znajde na neznanem uradu, nima prijavnice in po vrhu vsega je še neznansko lačen.Škrat Toni je škrat dobrega srca, zato se odloči mladičku pomagati, ne da bi vedel, da Dino v kovčku skriva tisto, kar sam išče že vse svoje škratje življenje. Ne pomaga pa le Toni. Na pomoč priskočijo tudi otroci iz publike, saj lačni Dino ne pozna čudnih predmetov (glasbil), ki jih sreča na Uradu za zvezde. Ker pa je že od časa dinozavrov tako, da se dobro z dobrim poplača, ima tudi mali Dino na koncu za vsakega od nas prav posebno presenečenje.