LUPINICE IN NJIHOVO RAZISKOVANJE ŽIVLJENJA

V jesenskem času je bilo pri Lupinicah prav zanimivo in razgibano. Veliko aktivnosti smo namenili gibanju, plesu, petju pesmic ter raziskovanju narave. Tako smo spoznavali sadje, gozdne živali, izdelovali jesenska drevesa, gobice, ježke, barvali buče, utrjevali in spoznavali barve, se urili in spoznavali različne umetniške dejavnosti, predvsem pa si vsakodnevno vzeli čas za razvijanje samostojnosti, spoznavanje dnevnega reda igralnice ter postajali vedno boljši in tesni prijatelji. Če je meseca septembra iz naše igralnice bilo zaslišati kakšen jok, temu danes več ni tako. Danes so naše male Lupinice prav pogumne – zelo rade raziskujejo, si pomagajo, skrbno pospravljajo igralnico, upoštevajo navodila, predvsem pa pogumno stopijo skozi vrata in pozdravijo prijatelje. Meseci, ki so za nami so bili prav prijetni. Veliko pesmic in deklamacij smo se naučili, medse povabili tudi zobotehnico, ki nam je pokazala kako skrbeti za zdrave zobke, seveda si priredili zabave ob praznovanju naših rojstnih dni, predvsem pa se lahko pohvalimo s spoznavanjem naše bibe. Biba je naša prijateljica, ki nas je spremljala skorajda vsakdan,.. igralnico je budno imela na očesu, kadar pa se ji je zahotelo malce razgibati, smo jo povabili medse ter se brž podali na sprehod. Seveda so naši sprehodi sprva potekali po hodnikih vrtca – tako smo poskrbeli za gibanje, ravnotežje in upoštevanje navodil ob varni hoji, obenem pa spoznavali druge prijatelje v našem vrtcu. Ko smo držanje bibe dobro osvojili, smo brž obuli čevlje, si nadeli kape ter se opravili ven v naravo. Naš prvi sprehod je bil zelo navdušujoč. Opazovali smo okolico, živali, pozdravljali občane – in veste kaj, prav vsi so nam čestitali za pogumne korake, ki smo jih naredili. V prihajajočih dnevih bo seveda ponovno zelo veselo. Velik del dneva namenimo igri, samostojnosti, crkljanju, predvsem pa uživamo ob spoznavanju drug drugega. Vas zanima kako so potekali dnevi v našem vrtcu? Pogumno v galerijo

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)