Dnevni arhiv: 28. 3. 2023

Majhni…a hkrati že tako veliki

Mesec januar je pri Lupinicah bil raziskovalen, živahen in nadvse zanimiv.

Ko nas ni bilo v vrtcu, se je nekdo prikradel vanj in pod našo smrečico pustil velikanske vreče. »Le kdo bi to lahko bil?« Še sreča, da je bilo zraven pismo, v katerem je pisalo, da nas je obiskal nihče drug, kot Božiček. Pohvalil nas je, da smo pridni, da moramo še naprej ubogati vzgojiteljice in da ima za nas darila. O, to je bilo veselje, ko smo z radovednostjo raziskovali vsebino vreče, na kateri je pisalo »Lupinice«.

Nove igrače so res super in zelo radi se z njimi igramo, majhni in malo večji.

Tisti največji otroci pri Lupinicah pa so le-te že »prerasli« in so se pridružili prijateljem skupine Gosenice, mi pa smo medse dobili nove prijatelje.

Le-ti so se hitro vključili v naš vsakdan. So zelo radovedni in zvedavi. Hitro so osvojili dnevno rutino in vsak dan je manj solzic.

Zelo radi posegamo po glasbi za otroke, ob kateri zamigajo tudi naše ritke. Pa prstne igre nadvse obožujemo.

Kljub vsakodnevnemu pestremu dogajanju pa nismo seveda pozabili na naše ptičke, ki v teh hladnih zimskih dneh težko najdejo hrano. Na terasi jim le-to skrbno nastavljamo in jih opazujemo, ko nas obiščejo. Tudi sami smo izdelali ptičke, ki krasijo našo igralnico in hodnik.

Januarju smo pomahali v slovo in začel se je norčavi pustni mesec, mesec februar. Na pustni povorki smo se predstavili s skupinsko masko »Indijanci«. V ta namen smo si v vrtcu izdelali verižice in zapestnice, doma pa smo si s pomočjo staršev izdelali kostume. Na pustni torek pa so v vrtec namesto nas prišle le pustne šeme…čebelica, klovn, Pika Nogavička in še kdo.

Nismo pa pozabili na dan zaljubljencev…izdelali smo srčke in jih podarili mamicam in očkom, zraven pa jih je vsekakor ogrel še topel objemček.

Dnevi v vrtcu hitro minevajo, mi pridno rastemo, postajamo starejši, kar dokazujejo svečke na torti, ki jih pihamo ob praznovanju rojstnih dni.

Pomlad nam že dodobra trka na vrata. Mi se je nadvse veselimo, saj nas narava obdari s pisanimi barvami, nam pa nikoli ne zmanjka idej za ustvarjanje.

En lep predpomladni pozdrav…do naslednjič.