RAZIGRANE “BUBE” V ZIMSKEM ČASU

V zimskem času smo se pogovarjali o naših najlubših dobrih možeh nato smo izdelali okraske ter okrasili našo smrečico. Ob zapadlem prvem snegu smo si sneg prinesli v igralnico. Na mizah smo opazovali njegove spremembe. Le kaj se je zgodilo s snežakom v plastični posodi na radiatorju?! Otroci so podajali zanimive odgovore o tem zakaj se sneg stopi in kaj se s stopljenim snegom zgodi, če ga damo v zamrzovalnik. Prebirali smo zimske pravljice Najlepši snežak, Snežnosek, prepevali pesmice o snežakih in plesali na glasbo o zimi. Tudi naslikali smo našega Snežnoska. Kako so otroci uživali ob ustvarjanju, slikanju in packanju. Potem smo se poigrali z zimskimi oblačili. Vsak otrok je moral prepoznati svoje oblačilo ali obutev ter se znati obleči ali obuti. Kasneje smo spoznavali sebe, v čem se razlikujemo med seboj, kakšne imamo lase, oči, nos, ustnice,… Otroci so v vrtec prinesli družinske fotografije ob katerih so predstavili svojo družino. Fotografije smo potem nalepili na družinska drevesa, ki krasijo našo omaro v igralnici. Otroci si jih vsak dan ogledujejo, se ob njih ustavljajo ter se s prijatelji pogovarjajo o le teh. Narisali smo atija in mamico ter naše čudovite izdelke izobesili na hodniku. Le oglejte si jih! V igralnici nam nikoli ni dolgčas. Kaj vse bomo počeli v prihodnjih dneh, mesecih pa vam razkrijemo v naslednjem javljanju.