METULJI

V jesenskem času smo v skupini Metulji spoznavali jesenska opravila in jih upodabljali v likovnih izdelkih. Pravljice smo uprizorili v gledališki igri, kjer so otroci nastopali in se predstavili drugim skupinam v vrtcu. Hodili smo na sprehode in spoznavali okolico in gozd. Obesili smo si ptičjo krmilnico in poskrbeli, da ptički ne bodo lačni v hladnejših dneh. Sprehodili smo se tudi po novem asfaltu vse do ovčk in koz, katere smo si tudi ogledali. Otrokom sem predstavila pravljico: Palček Smetko, v butaju kamišibaj, kjer so otroci spoznali kako je treba ravnati z odpadki v naravi. Preizkusili so se z nastopanjem pravljice z butajem. Kasneje so si izdelali vsak svojega jesenskega škratka oz. jesenskega možička, ki smo ga v vrtcu razstavili. Sodelovali smo tudi v projektu: »Kolesarčki«,  preizkusili smo se  v vožnji s gokarti, spoznavali prometne znake, križišča, prehod za pešce, katere so morali tudi med vožnjo upoštevati. Sodelovali smo v zbiranju starega papirja in si ogledali, kdo odpelje velikanski kontejner papirja. Vsake toliko časa nas obišče medicinska sestra Marjetka. Pripoveduje nam pravljice, nam da kakšno nalogo – pobarvanko in pogleda ter poščetka naše zobke. Z šolo smo sodelovali v projekt: »Še sem uporaben«, kjer smo zbirali stare še delujoče električne naprave. Pred šolo nas je obiskal Transformer, vozilo na katerem so imeli razstavljene: razne konzole, radije, računalnike, telefone,… Predavatelj Renato nam jih je predstavil in nam pustil igrati igrico preko konzole na stari televiziji. Bilo je sila zabavno in mi bi še kar ostali in se tam igrali. Obiskal nas je tudi že prvi decembrski mož, ki so ga pobarvali in odnesli domov. Čaka pa še nas veliko veselih decembrskih doživetij in likovnih ustvarjanj, … Vse to in še več si lahko ogledate tako v vrtcu kot sedaj na spletu.

(Skupno 7 obiskov, današnjih obiskov 1)