Zimski čas v skupini Metuljev

V skupini Metulji smo spoznavali zimski čas preko pravljic in likovnega ustvarjanja. Ko je zapadel prvi sneg, smo si ga do potankosti ogledali tudi preko lupe. Veliko smo eksperimentirali, preizkušali in raziskovali, kako je nastala snežinka, sneg in zakaj je potem voda. Na snegu smo upodabljali svoje stopinje, angelčke, pred igralnico smo naredili velikanskega Snežnoska – snežaka. Upodabljali smo ga na različne likovne načine in izdelke z veseljem razstavili na omaricah in stenah. V teh mesecih smo veliko prebirali pravljice, saj smo sodelovali v likovnem natečaju pravljic. Otroci so z velikim veseljem slikali vsebine pravljic in se tudi o njih pogovarjali. V januarju in februarju nas je obiskovala Urška Brodnjak , ki piše diplomsko delo. Predstavljala nam je pravljice o čustvih. V njih je nastopal deček Jona, ki je imel veliko čustvenih težav. Med vsakim obiskom smo se pogovarjali o določenem čustvu. Tako smo si izdelali lutke, kako se počutim; kocko čutil, kjer smo sebe slikali na izrisanega Jona. Otroci so ob obiskih zelo uživali ter z Urškoz veseljem sodelovali. V teh mesecih nas je obiskal tudi pustni čas. V tem času smo ustvarjali maske, se maskirali, hodili na povorke in imeli pustno rajanje. Otroci so uživali z vožnjo na avtobusu do Zavrča, kjer smo sodelovali v poljubnih maskah na povorki. Na Cirkulanski povorki smo cel vrtec sodelovali kot družina Pavov. Čas je hitro mineval in postajali so toplejši dnevi, ki smo jih izkoristili za sprehode v naravo. Vse to si lahko ogledate na naših fotografijah. 

(Skupno 3 obiskov, današnjih obiskov 1)