Lupinice se vam predstavljamo!

V decembru smo se pogovarjali o zimskih možeh, praznikih ter o obdarovanju. Poslikali smo tudi novoletne jelke, ki so krasile naše omarice. Na vratih naše igralnice smo okraševali jelko z darili. Pod veliko smrečico, ki smo jo okrasili v avli vrtca so nas pričakala velika darila. Da je bilo presenečenje še večje, smo darila izpod jelke odprli po novem letu. Novih igrač smo se zelo razveseli in se z veseljem z njimi igramo. V januarju smo spoznavali zimska oblačila. Pomerjali smo kapice, rokavice, šale in še kaj. Narisali smo tudi obris otroka in mu »pričarali« oblačila, da ga ni zeblo. Spoznavali smo gozdne živali in jim naredili zimske kapice, da jih ne bi zeblo v ušesa.  Zima je čas, ko si vsi skupaj želimo zabave na snegu in tako smo bili zelo veseli, ko nas je teta Zima razveselila s pošiljko snega. Izdelali smo trganko velikanskega snežaka, ki je krasil našo igralnico. V februarju smo posvečali čas ljubezni. Spoznavali smo pravljice na tematiko spoštovanja, ljubezni,… tako je nastal tudi veliki srček, ki krasi našo igralnico. Odtiskovali smo naše majhne rokice v obliki srčka, ki ste jih dobili za spomin. V pustnem času smo izdelovali pustne maske in klobučke ter zelo uživali, saj smo se vsak dan lahko šemili in plesali v pustnih oblačilih. V mesecu marcu smo svoj čas posvečali mamicam in atijem. Tako smo izdelali darilno hišico s cvetlicami. Naredili smo tudi pisanega ptička, ki lahko krasi našo roko. Veliko smo prepevali pesmice o mamicah, plesali smo na glasbo, s katero smo se vam predstavili za materinski dan. Spoznavali smo pomlad ter izdelovali rožice iz samolepilnega papirja. Odtiskovali roke s tempera barvo in slikali tulipane, ki krasijo naš hodnik. Vsakodnevno smo prisluhnili petju ptic, v igralnici pa smo si izdelali tudi svoje, ter jih pobarvali. Ker so dnevi vse bolj topli in sončni, se veliko igramo tudi na terasi. Zelo smo veseli, ko imamo v skupini slavljenca. Priredimo si veliko zabavo na kateri je »glaven« prav slavljenec. Izbere lahko glasbo ob kateri zaplešemo, pokaže s katerimi igračami se bomo igrali, izbere pa lahko tudi nekaj sladkih priboljškov. Vse to in še več si lahko ogledate med našimi fotografijami.

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)

Komentiraj

Uvrščeno v Domov

Komentiranje je onemogočeno.