Pri Škratih v mesecu januarju in februarju

Škrati smo v novo leto stopili z dobro voljo in pričakovanji, koliko vsega novega in zanimivega bomo spoznali. Velik poudarek, in sicer skozi različne igralne oblike, smo dali usvajanju ter utrjevanju osnovnih barv (rdeča, modra, rumena). Tako smo spoznavali čudoviti svet barv, ki nas obkroža v vsakdanjem življenju. Tudi prstov na rokah bomo imeli sčasoma premalo, saj nam gre štetje vedno bolje od rok. Januar je bil pester, prav tako nas je obiskala medicinska sestra Mojca, ki nam je na zabaven način predstavila pomembnost skrbi za zdravje zob in poskrbela je, da smo se prvič srečali z zobozdravstvenimi instrumenti. Izdelovali smo zimska oblačila, veliko plesali, prepevali, telovadili, hodili na sprehode … Predvsem pa smo se veliko crkljali in zabavali.

Meseca februarja smo se veliko pogovarjali o svojem telesu, kako skrbimo za svoje zdravje, predvsem pa si pričarali zanimive dejavnosti in se ob tem veliko naučili – negovanje dojenčkov, zdravniški pripomočki, oblačila, namizne igre z deli telesa, razvrščanje in slikanje delov telesa, razgibavanje ob glasbi po navodilih. Vsakodnevno smo poskrbeli tudi za matematično razmišljanje naših otrok, kjer smo utrjevali barve, preštevali predmete, spoznavali razliko med velikim-majhnim ter ob navodilih in upoštevanju medmetov pravilno razvrščali igrače. Razvrščanje igrač smo najbolje osvojili ob prebiranju pravljice “Boštjan in Košek”, ki sta hkrati pripomogla k pripovedovanju otrok  o svoji najljubši igrači. Veliko je bilo igre, kjer smo skupaj z Malčki preizkušali drugačne igralne dneve v naši avli. Rokovali smo se z vedri, lopatkami, v kuhinjskem kotičku, spoznavali vozila, različne oblike ter barve gradnikov, se seznanili z orodjem in različnimi ovirami pri poligonu. Seveda smo skrb namenili tudi našim pticam, ki je dnevno smukajo na našem dvorišču vrtca. Pripravili smo ptičje krmilnice, kjer smo vsako jutro opazovali prihod ptic in njihovo veselje ob uživanju semen in srkanju pomaranče. Dneve smo namenili tudi pripravi na pustni čas, kjer smo si ogledali in spoznali različne pustne like, jih iskali v otroškem gradivu in si poslikali obrazne maske.

no images were found

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)

Komentiraj

Uvrščeno v Gosenice, Skupine

Komentiranje je onemogočeno.