KAJ SMO BUBE POČELE OD SEPTEMBRA DO DECEMBRA

Od septembra do decembra smo se otroci in vzgojiteljice dodobra že spoznali. Septembra smo se uvajali in spoznavali igralnico, igrače, skupaj načrtovali kaj bomo delali predvsem pa smo spoznavali pravila v igralnici, ki bi se jih naj držali. Teh pravil ni bilo  malo, a vsi v skupini so jih dobro osvojili. Veliko smo biliv naravi in tako spoznavali bližnjo okolico. Spoznavali smo gozd, plodove, drevesa, jesenska opravila, trgatev,… V oktobru je potekal teden otroka. Po tem tednu smo imeli v skupini mesec požarne varnosti, kjer smo spoznavali vse v povezavi z gasilci. Veliko smo likovno ustvarjali in se igrali iger, kjer smo bili pravi gasilci pri ugašanju svečke. Obiskali smo tudi gasilce v gasilskem domu Cirkulane. Tam nam je gospod Ivan Tetičkovič razkazal oblačila gasilcev, opremo ter gasilsko vozilo. Veliko novega smo spoznali zato so otroci v zahvalo zapeli pesmico Gasilci smo in podarili naslikanega gasilca, ki gasi. Obiskali smo tudi gospodinje Društva Gospodinji iz Cirkulan, ki so nam postregle pečen krompirček in čips.  V novembru smo spoznavali gozd v jesenskih barvah. Spoznavali pravljico o škratkih in onesnaževanju gozda. Tudi mi smo bili majhni škratki, ki smo počistili gozd. V gozdu smo bili zelo presenečni saj smo našli kar veliko smeti, med njimi pa tudi tri majhne škratke. Z veseljem smo si jih odnesli domov in si jih razstavili v igralnici. Izdelovali smo škratke iz gozdnega materiala. Tako je nastal tudi velikanski škratek na našem oknu igralnice. Veliko smo se torej igrali v gozdu  pa tudi na igrišču vrtca, na terasi ali šolskem igrišču. Ni manjkalo gibanja  in raziskovanja na vsakem koraku. Obiskala nas je tudi medicinska sestra za zobke, ki nam je predstavila pravljico o Zobojedih črvičkih. Otroci so z veseljem sodelovali in z zanimanjem kravici počistili zobke. Bila je prav prijetna izkušnja kajti nekateri otroci so bili v začetku malo zadržani, kasneje so pa pokazali kako so lahko pogumni. Sodelovali smo tudi v projektu Evropski teden zmanjševanja odpadkov s sloganom »tekstilni odpadki so iz mode«, ki je potekalo od 19. – 27. 11. 2022 v povezavi z ETZO in Škratovo vilo, ki je okrasila z zastavicami najdaljšo verigo srčnih želja, miru in prijateljstva med Avstrijo in Slovenijo po reki Muri. Otroci so z velikim veseljem poslikali zastavice s tempera barvami in flomastri. Nastajale so prav lepe zastavice na katerih smo lahko videli hiše, avte, rakete, gozd, račke, rože, prijatelje, družino,… Kaj bomo pa ustvarjali v decembru, bomo pa predstavili v naslednjem objavljanju. Uživajte ob ogledu naših fotografij.

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)